ריהוט גן יוקרתי

ריהוט גן יוקרתי לעיצוב הגינה

מהו ריהוט גן יוקרתי לעיצוב הגינה? כיצד ניתן להתאים פריטי ריהוט גן במבצע – לחצר הבית שלנו? במה מתבטאת יוקרתו של פריט ריהוט גן?
 
ריהוט גן יוקרתי לעיצוב הגינה הוא ריהוט אשר עומד בזכות עצמו מבחינה דקורטיבית, או אשר משלב בחובו, בנוסף, גם אלמנטים של עמידות, כלומר – שהוא עצמו אינו רגיש למפגעי טבע. זה לא סוד שכל פריט ריהוט גן יהיה פחות רגיש אליהם בהשוואה לפריטי ריהוט לפנים הבית, אבל גם בתחום כמו ריהוט גן – יש רהיטים יציבים ויש רהיטים יציבים פחות, וזה מתבטא בעיקר בחשיפה לרטיבות בחורף וללחות בקיץ. במילים אחרות, יש רהיטים אשר ניתן להשאיר עומדים כל השנה, ויש רהיטים אשר חלה חובה לכסות אותם בעונות הרגישות על מנת שלא יתבלו.
 
התאמה עיצובית של ריהוט גן לסוגים שונים של חצרות וגינות נוי
 
בדרך כלל, חצרות יהיו בעלות ריצוף מוצק: דקים או אבן, או שהן יהיו מרוצפות בדשא: טבעי או סינתטי. בעוד אשר דשא תמיד מפגין נוכחות בגינה בשל צבעו הירוק החזק, בדקים – תלויה רמת הנוכחות בסוג הדק: האם הוא עשוי מעץ בעל גוון כהה וחזק, או בעל גוון מחוספס וחלבי יותר? בתחום האבן, ההבדל ברור יותר. בעוד אשר אבן שלא נהוג לצבוע אותה כמו בטון או טרה קוטה תהיה אפורה ללא נוכחות בולטת לעין, אבני שיש מסותתות ייראו ויודגשו בצורה ניכרת יותר בשל הצבע החזק שלהן בדרך כלל, והצורה הייחודית להן (אריחים ובלטות).
 
העצה שלנו היא לרכוש רהיטים בעלי גוון דומה למשטח הריצוף שלכם אם הוא משטח שאינו מפגין נוכחות בגוון הצבע שלו: דקים בצבע בז' חלש, בטון בנייה רגיל המשמש כריצוף הגינה, וכד'. לעומת זאת, במשטחים בולטים עם גוון חזק – כמו דשא וסוגים רבים של שיש, כמו גם דקים מסוימים אם הם מכילים צבע חום חזק במיוחד – כדאי לרכוש רהיטים המכילים גוון בולט אחר. רהיטים כאלו יצרו ניגוד עם המשטח הבולט מה שיגרום לפרץ עיצובי שפתאום "יבקע" מהחצר שלכם, והיא תיראה שונה לחלוטין ביחס לעבר.
 
התאמת חומרי ייצור לרהיטי הגן שלכם – בהתאם לצרכים
 
כאן, השאלה היא האם תצאו לגן שלכם בחורף ובעונות הלחות, או לא. בדרך כלל אין סיבה לצאת לגן בזמנים כאלו אלא אם כן הוא מוגן בפתרונות הצללה או סגירות חורף מסוגים שונים, ואז ניתן לרכוש רהיטי אלומיניום או עץ חזק בעל אחריות ל- 7 שנים נגד ריקבון. לעומת זאת, אם הגן אינו מוגן בפתרונות קירוי ואין הגנה מהגשם או מהלחות, כנראה שמראש לא תצאו אליו בעונות רגישות אלו, ולכן מומלץ לבחור ריהוט כמו עץ וקש, או ברזל מצופה בריפוד. ריהוט מסוג כזה חייב בכיסוי בעונות הרטובות על מנת שלא יתבלה.