הקמת בריכות שחיה

 מידע שימושי על הקמת בריכות שחיה בחצר הבית

אם אתם מתכננים הקמת בריכות שחיה בחצר שלכם, מומלץ להכיר את כל השיטות, דגמי הבריכה והאפשרויות העומדות בפניכם לכיסוי הגיגית. התחום התפתח מאד במרוצת השנים ויכולת הבחירה הצרכנית שלכם גדלה מאז עשור שנות התשעים, בו החל התחום לראות אור בישראל. להלן נושאים שונים העוסקים בהקמת הבריכה והסדרתה בחצרכם.

אישורי מועצה

בעבר, כל בריכה שקנו הצריכה אישורי מועצה, משום שהאפשרות היחידה הייתה בריכת בטון בה יוצקים בטון מתחת לפני הקרקע, בדומה למבנה המוכר לרבים מאתנו במועדוני הספורט השונים. כיום, הדבר נכון אך ורק כאשר מדובר על בריכות בטון. אישורי מועצה לא נדרשים כאשר בוחרים בריכות מחומרים אחרים, גם אם מדובר בבריכות המצריכות חפירה. כמובן שהצבת בריכת עץ גושני ללא חפירה כלל יכולה להיעשות ללא פרוצדורה כלל, אבל מה שמעטים יודעים הוא שגם בריכות פיברגלס ופנלים תרמופלסטים להטמעה באדמה לא מצריכות אישורים, בשל כך שלא מדובר בבניית בטון אלא בהטמעת גיגית קיימת.

התקנת ציפוי בטון בבריכה

בפרק שלעיל למדנו כי בריכות בטון מצריכות אישורי מועצה משום שמדובר בבנייה. אם הבטון משמש כאמצעי ציפוי ולא בנייה, הוא אינו נחשב אמצעי בנייה ולא נדרש עבורו אישור מועצה. הדבר קורה כאשר מסדירים הקמת בריכות שחיה מפנלים תרמופלסטים כפולים. הגיגית מגיעה מוכנה מהפנלים הללו אך בחלק העליון שלה, זה אשר עמו המתרחצים באים במגע ישנו ציפוי בטון. הדבר מעניק תחושה של בריכת בטון אמיתית לכל דבר ועניין והוא ניתן ליישום ללא אישורים ואפילו לאחר שהבית כבר נבנה ואוכלס.

נתיבי הזנת מים

הצרכן יכול לבחור את נציבי הזנת המים לבריכה שלו. ניתן לבחור בין נתיב תעלות גלישה, בו גובה פני המים כגובה הקרקע. המים, כשעולים לכיוון הקרקע כאשר יש מתרחצים בבריכה, זולגים לחורי סינון וחוזרים נקיים דרך תחתית הבריכה. לחילופין ניתן לבחור בנתיב הזנה מבוסס סקימרים בו גובה פני המים נמוך מגובה הקרקע ובקירות הבריכה ישנם צינורות דקים הנקראים סקימרים אשר מתיזים מים לבריכה בלחץ בינוני-נמוך במגע מלטף.

הגנה על הבריכה

בעת הקמת בריכות שחיה חשוב להסדיר את אמצעי ההגנה על הבריכה, אותו מומלץ לבחור על פי סוג ההגנה. הגנת אידוי: ניתן לבחור כיסוי תריסים חשמלי 24v או כיסוי בטיחות הידראולי. ניתן לבחור גם בכיסוי גומי נשלף ידני. הגנת חורף: מומלץ לבחור בכיסוי בטיחות הידראולי או תריסים. הגנה מנפילות: רק כיסוי בטיחות הידראולי משמש לכך.